Тема програми:
«Рідний край – усе, що варто побачити.»
Залучення школярів Вінницької області до участі у вивченні історичної, літературної та культурної спадщини рідного краю.
Програма розрахована на дводенне перебування групи у м. Вінниці.
І - й етап
- вивчення історичних, архітектурних, культурних пам’яток Вінниці.
На мальовничих берегах Південного Бугу розкинувся один з обласних центрів України Вінниця. Одні називають Вінницю містом молодості, інші підкреслюють її древність. Гордістю міста є його музеї, відомі не лише в Україні, але й далеко за межами нашої країни. Це Національний музей-садиба М.І.Пирогова, літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського. Славиться своїми збірками обласний краєзнавчий музей, де зберігаються чисельні пам’ятки старовини, зокрема унікальна колекція стародавніх виробів із золота та срібла; обласний художній музей, де діти зможуть побачити картини видатних майстрів пензля минулих століть: В.Тропініна, Я.Засідателя, Н.Орди, художників різних шкіл Європи.
Найстарішою мурованою пам’яткою Вінниці є архітектурний комплекс «Мури» (ХУІІ ст.), архітектурною перлиною міста - дерев’яна Миколаївська церква, збудована без жодного цвяха (1746). Чималу роль у створенні образу нашого міста кінця ХІХ – поч. ХХ ст. відіграв перший головний архітектор міста Г.Артинов. За його проектами збудований готель «Савой», міський театр, значна кількість житлових та культових споруд, які стали пам’ятками архітектури.
З Вінницею пов’язана доля багатьох видатних людей. У місці народився і проживав великий український письменник М.Коцюбинський; 20 років життя провів поблизу Вінниці у садибі «Вишня» (тепер с. Пирогово) вчений-хірург М.Пирогов. Народився у Вінниці і видатний український та російський кінорежисер, заслужений діяч мистецтв РРФСР Ігор Савченко.
Вінниця сьогодні – це чудові пам’ятники, які отримали подоляни у спадщину з минулого і цю спадщину ми зобов’язані знати та берегти.