dekom-mon копия     135px-Coat of_Arms_of_Vinnytsa_Oblast.svg     УДЦТКУМ   
Вхід на сайт
Хто на сайті?
На даний момент 81 гостей на сайті
Лічильник

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні264
mod_vvisit_counterВчора630
mod_vvisit_counterЗа тиждень264
mod_vvisit_counterМинулого тижня5130
mod_vvisit_counterЗа місяць20977
mod_vvisit_counterМинулий місяць22917
mod_vvisit_counterВсього445320

В онлайні (20 хвилин тому): 32
Твій IP 172.69.63.62
,
Now is: 2019-05-27 09:21

Вимоги до оформлення документації для здійснення екскурсійної подорожі

         Навчально-тематичні екскурсії є обов’язковими та необхідними складовими навчально-виховного процесу. Вони передбачають створення умов для наближення до реального життя, спостереження та дослідження учнями явищ природи і процесів життєдіяльності суспільства, розширення світогляду школярів, формування в них життєво необхідних компетенцій, посилення практичної та професійної спрямованості.

         Для підвищення зацікавленості школярів навчально-тематичною екскурсією, сприяння розвитку в них ініціативи та самостійності можна запропонувати індивідуальні й групові завдання щодо вивчення окремих об’єктів, складання задач, збирання колекційного матеріалу, підготовки звітних матеріалів. Обов’язковою умовою проведення навчально-тематичної екскурсії є цільовий інструктаж учнів з техніки безпеки, правил поведінки під час переходу чи проїзду до місця екскурсії та її проведення відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 01. 08. 2001 №563.

Міністерство освіти і науки направляє Рекомендації щодо порядку організації екскурсійних поїздок організованих груп учнівської та студентської молоді і підготовлено відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 08. 12. 2009 №1494-р з метою активізації проведення оглядових і тематичних екскурсій до об’єктів культурної спадщини історико-культурних заповідників, екскурсій вихідного дня та канікулярного періоду з урахуванням Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18. 02. 1997 №176 (зі змінами), Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19. 03. 1997 №252 (зі змінами), Правил проведення туристських подорожей з учнівською та студентською молоддю, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 24. 03. 2006 №237.

З метою правильності оформлення документів для навчальних закладів було розроблено інструктивно-методичний лист «Про порядок організації навчально-тематичних екскурсій з учнівською та студентською молоддю».

 Керівникам навчальних закладів необхідно оформляти:

1. Замовлення навчально-тематичної екскурсійної поїздки керівником групи чи батьками (ВОЦТСКЕ).

2. Визначення повного туристичного маршруту (ВОЦТСКЕ)

3. Погодження маршруту з керівником групи.

4. Формування пакету документів (директором школи; вчителем; батьківським комітетом):

а) клопотання на директора Вінницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсій (затверджене підписом директора навчального закладу; заступником директора з навчально-виховної роботи);

б) списки учнів у чотирьох примірниках (затверджені підписом директора навчального закладу; заступником директора з навчально-виховної роботи;  лікарем або медичною сестрою школи; керівниками та супроводжуючими навчального  закладу);

в) погодження схеми руху маршруту в УПД ГУНП у Вінницькій обл. (з відміткою «Погоджено»);

5. Страхування учнів від нещасних випадків під час навчально-тематичної екскурсії (керівником групи або батьківським комітетом).  

6. Страхування місць в автобусі (перевізником).

7. Укладання угоди із Центром про надання послуг.

8. Укладання угоди між керівником групи та перевізником, якщо вище зазначені документи підготовлені.

9. При повній підготовці документів Центр наказом надає дозвіл на виїзд групи за екскурсійним маршрутом.

10. На основі наказу Центру директор навчального закладу видає наказ про здійснення навчально-тематичної екскурсійної подорожі.

Посилання на документ